Z naszej strony Klient może oczekiwać pełnego wsparcia w prawidłowym zaprezentowaniu zgromadzonego materiału dowodowego, a także ocenę materiału dowodowego zgromadzonego przez stronę przeciwną. Należy bowiem pamiętać, że częstokroć strony preparują dowody, nakłaniają do składania fałszywych zeznań osoby z otoczenia stron (przyjaciół czy rodzinę), na co także trzeba być gotowym.
Wspieramy osoby zastanawiające się nad decyzją o rozwodzie. Przedstawiamy konsekwencje i możliwości związane z podejmowanymi decyzjami. Omawiamy sytuację prawną i osobistą, kwestie związane ze zgromadzonym w małżeństwie majątkiem i wszystkie zagadnienia związane z opieką nad wspólnymi dziećmi i kontaktami z dziećmi.
Zajmujemy się zarówno przygotowaniem samego pozwu (ocena stanu prawnego, analiza możliwości i zagrożeń), jak i jego dalszym popieraniem lub modyfikowaniem jeśli zajdzie taka potrzeba. W imieniu Klienta sporządzamy dalsze pisma procesowe, odpowiadamy na pisma w sprawie, analizujemy opinie biegłych sądowych lub instytucji a jeżeli zajdzie taka konieczność podejmujemy prawne działania w celu zmiany niekorzystnej opinii. Oczywiście zapewniamy Klientowi profesjonalną reprezentację na rozprawach. Służymy także wsparciem na każdym etapie postępowania.
Pomagamy w trakcie samego procesu, wskazujemy, jak zebrać niezbędne dowody i przygotowujemy pisma procesowe, w tym wnioski o podział majątku, alimenty, oraz ustanowienie opieki nad dziećmi lub zabezpieczenie kontaktów z nimi.
Pomagamy w przeprowadzeniu rozdzielności majątkowej, zniesieniu współwłasności, wyłączeniu odpowiedzialności za zobowiązania drugiego małżonka, złożeniu wniosku do sądu o ustalenie wspólnego mienia oraz o jego podzielenie.
Pomagamy także małżonkom zgodnym co do zamiaru rozwiązania małżeństwa i niezainteresowanym orzekaniem o winie do zakończenia sprawy nawet już na pierwszej rozprawie. Przy rozwodzie bez orzekania o winie przygotowujemy pozew z ustaleniem wszystkich kwestii w sposób ugodowy w tym o opiekę naprzemienną nad dziećmi lub w inny sposób określoną przez strony nad wspólnymi dziećmi i zniesienie wspólności małżeńskiej (podział majątku) jeżeli taka będzie wola stron. Oczywiście rozwiązanie ugodowe jest zdecydowanie mniej kosztowne jeżeli odbywa się za porozumieniem stron. Tani rozwód nie sprawdzi się jednak w sytuacji jeśli strony są skonfliktowane.
Rozwód należy do najbardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka. Pomożemy Ci zminimalizować jego negatywne skutki.
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w sprawach błędów medycznych. Prowadzimy kompleksową obsługę prawną w sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niewłaściwą opiekę medyczną, uszkodzenie ciała, zakażenie podczas pobytu w szpitalu, błędy w postępowaniu diagnostyczno-terapeutycznym i błędy w sztuce lekarskiej, także jeśli skutkują całkowitą utratą zdolności do pracy.
Prowadzimy także sprawy o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wyniku błędu medycznego.
W imieniu Klienta sporządzamy pozew, odpowiadamy na pisma w sprawie, analizujemy opinie biegłych sądowych a jeżeli zajdzie taka konieczność podejmujemy prawne działania w celu zmiany niekorzystnej opinii biegłych. Oczywiście zapewniamy Klientowi profesjonalną reprezentację na rozprawach. Służymy także wsparciem na każdym etapie postępowania.
Poza roszczeniami o zadośćuczynienie i odszkodowanie, występujemy także o zasądzenie na rzecz naszych Klientów renty jeżeli utracili całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się ich potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość.
Jeżeli zaistnieje taka możliwość dążymy do zabezpieczenia roszczeń rentowych, co skutkować będzie zapłatą renty już w trakcie trwania procesu bez konieczności oczekiwania na jego zakończenie.
Błędy medyczne wywołują wiele niepotrzebnego cierpienia. Pomożemy Ci je złagodzić i uzyskać sprawiedliwą rekompensatę.
Co do zasady obowiązuje 3 letnie przedawnienie roszczeń od zaistnienia błędu medycznego. Jednakże nie zawsze o popełnieniu błędu medycznego pacjent dowiaduje się od razu. Niekiedy na uświadomienie sobie, że zastosowana procedura medyczna była wadliwa i że winę ponosi lekarz, potrzeba bardzo długiego czasu. Niezwykle rzadko zdarza się, że pacjent zostaje poinformowany przez lekarza, że w jego przypadku popełniony został błąd. Tak czy inaczej z błędami lekarskimi należy się spieszyć, ponieważ analiza dokumentacji medycznej przeważnie zajmuje sporo czasu.
Analiza sprawy wykonywana jest w oparciu o dokumentację medyczną z leczenia Klienta. Szczególnie zwracamy uwagę na kwestie dowodowe, należy bowiem pamiętać, że dowody są kluczowe dla udowodnienia ewentualnej winy lekarza. Jeżeli winę da się wykazać to otwiera to drogę do uzyskania zadośćuczynienia, odszkodowania i renty.
Niestety bardzo często pojawia się problem z uzyskaniem dokumentacji medycznej z leczenia osoby poszkodowanej w szpitalu czy innej placówki służby zdrowia. Wynika to z wielu przyczyn ale za każdym razem bez względu na powód taka postawa szpitala stanowi naruszenie prawa pacjenta. Pacjent ma bowiem prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych co wprost wynika z treści ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
Radzimy jak najszybciej po wystąpieniu błędu medycznego albo chociaż podejrzenia wystąpienia błędu medycznego zwrócić się o wydanie dokumentacji medycznej aby nie doszło do późniejszego jej uzupełnienia, podrobienia lub przerobienia.
Na życzenie Klienta występujemy o niezbędną dokumentację medyczną do placówek służby zdrowia w oparciu o udzielone nam pełnomocnictwo.
W ramach zleconej nam przez osobę poszkodowaną sprawy: pomagamy w zgromadzeniu materiału dowodowego w tym dokumentacji medycznej, oceniamy czy wystąpił błąd medyczny lub inne zaniedbanie, oraz jakie były ich skutki dla zdrowia pacjenta.
Lekarze często zasłaniają się przed odpowiedzialnością za swój błąd faktem wyrażenia przez poszkodowanego pacjenta zgody na zabieg. Nie jest jednak prawdą, że zgoda pacjenta wyrażona przed operacją na przeprowadzenie zabiegu stanowi przerzucenie na pacjenta odpowiedzialności za nieuwagę lekarza. Przeważnie zgoda pacjenta jest jednym z wielu dokumentów jakie podpisuje pacjent przed operacją, bardzo często wyraża on zgodę nie wiedząc na co się godzi, przeważnie bowiem lekarze popełniają błąd informując pacjenta o zagrożeniach związanych z zabiegiem zbyt lakonicznie albo nie informując pacjenta zupełnie o możliwych powikłaniach i o wpływie powikłania na jego dalsze życie. Należy przy tym podkreślić, że nawet wyrażenie zgody na zabieg nie umniejsza winy lekarza jeżeli błąd wynika z nieuwagi. Pacjent poddając się operacji słusznie bowiem oczekuje, że personel medyczny, który podejmuje się zabiegowi będzie sumienny i uważny. Odmienne podejście do problemu, niestety nadal żywe wśród lekarzy, prowadziło by bowiem do przyzwolenia do dowolnej liczby pomyłek i zaniedbań, podczas gdy zawody medyczne w kategoriach profesjonalnych powinny przodować jako że przedmiotem ich pracy jest zdrowie i życie ludzkie, które należy uważać za dobro najwyższe. W przypadku lekarzy należy wymagać staranności podwyższonej.